další
služby

Kawasaki ZXR 750R K1

Najeté kilometry: 12945 km

Rok výroby: 1991

Objem: 749 ccm

Výkon: 89 kW

Stav: prodáno

Cena: prodáno ,- Kč


Originální stav, rok výroky 1991 ( v klasickém a původním barevném provedení, pozdější modely již s kombinací červené barvy ), první registrace 1993. Najeto pouze 12945km!!! ( doloženo ) Originální klíče, manuál, dobový homologovaný výfuk SHARK určený pro tento model s certifikátem.

Originální model K1 1991 s SBK homologací a ověřením u Kawasaki.

Tento model byl ostrým superbikem připraveným vyrazit do boje v závodech mistrovství světa superbike, které tehdy jezdily motocykly se zdvihovým objemem 750 cm³. Od typu J se odlišoval podsedlovou kapotáží, na které chybělo sedadlo pro spolujezdce. To ale nebyla jediná změna na kapotážích. Další změnou byla výměna palivové nádrže. Na typu K byl použit na výrobu nádrže hliníkový plech. To pomohlo snížit hmotnost o 2 kilogramy.

Nejzásadnější změnou bylo použití karburátorů s plochými šoupátky Keihin FVK. S tím souvisely i jiné parametry motoru. Motor se dále odlišoval jiným časováním ventilů díky změněnému profilu vaček. Další změna se odehrála v oblasti podvozku. Již tak dobrý základ byl dále vylepšován. Přední vidlice byla zcela jiná. Stále se jednalo o obrácenou plně nastavitelnou vidlici, ale průměr kluzných trubek se zmenšil na hodnotu 41 mm a šířka stěny kluzné trubky se zvětšila pro zachování tuhosti. Tato vidlice ale již disponovala možností nastavení tlumení v obou směrech. Jak při stlačování, tak při roztahování. Výraznou změnou bylo celkové snížení hmotnosti o 5 kilogramů oproti typu J.

K moto původní doklady včetně starého TP.

Při nájezdu 10227km v roce 2016 doložený servis za 360Euro. Při nájezdu 11617Km v roce 2018 doložený servis za 1225Euro! (vidlice, svíčky, ventily, filtry, kapaliny, desky, atd. )

Moto má prasklinu masky na levé straně (viz foto), spolu s drobnými oděrkami na kapotě vlivem pádu v garáži ze stojánku, kdy do moto majitel nacouval nechtěně svým automobilem, moto se opřelo ze stojánku o zeď a následně, když se majitel leknul a popojel zpět dopředu, s předním kolem v rejdu se zavřel stojánek a moto přepadl.

Na levé straně nádrže je „naleptán“ nápis ZXR ( viz. foto ), zřejmě došlo k narušení vrstvy laku nebo nějaké mikroprasklince na laku nápisu, kde poté zřejmě přelitý benzín zapracoval na zbytku-více případně po telefonu.

K jsou nové nálepky ZXR na nádrž v bílém perleťovém podkladu pro případnou opravu.

Tyto věci na moto záměrně byly nechány a nebyly opravovány, aby se předešlo případným dohadům o „ne“originalitě, či opravách laku, atd.!

Investiční záležitost. S těmito km již minimum kusů. Pouze vážný zájem!

Dovoz Německo, kompletní dokumentace pro přihlíšení.