další
služby

Yamaha YZF 750SP!

Najeté kilometry: 52384 km

Rok výroby: 1993

Objem: 749 ccm

Výkon: 72 kW

Stav: prodáno

Cena: prodáno ,- Kč


Originální SP! 2x klíč, druhý vyrobený kus! výrobní číslo 4HT000102! z celkem z 500 vyrobených kusů v roce 1993! CZ TP, doložené KM. V rámu je originální motor shodný s výrobním číslem rámu 000102! (možno ověřit přímo v YAMAHA databázi!)

Provozní oděrky. Vyšší cena, vážnému zájemci možná dohoda o ceně a více info i foto např. bez kapot pro kontrolu stavu!

Nezáleží na tom, zda je na nádrži nápis Honda, Yamaha nebo jakýkoli jiný výrobce – pokud název modelu končí na SP (Sport Production), pravděpodobně máte něco speciálního. To je rozhodně případ YZF750SP, homologační speciální varianty Yamaha YZF750R.

Limitovaná edice SP verze byla postavena pro závodění, s převodovkou s krátkým převodem, tužším, vícenásobně nastavitelným odpružením v předu i vzadu, karburátory 39mm Keihin FCR flatslide, K&N filtr, odnímatelnému zadnímu pomocnému rámu, magmesiová kola, dekly a části motoru! Hmotnost byla pouhých 196,0 kg/ suchá a 223 kg / mokrá a to vše bylo ve dvojitém hliníkovém rámu Deltabox společnosti Yamaha.

Došlo také ke skrytým změnám, jako jsou závodní vačky a jiné převodové poměry: SP mohl dosáhnout rychlosti 137km/h na první rychlostní stupeň! Oba modely byly ideální pro závody superbiků a vytrvalostní závody – YZF vyhrál 8 hodin Suzuka čtyřikrát v letech 1987 až 1996 a vyhrála britský šampionát superbiků tři roky po sobě. Yamaha údajně vyrobila v roce 1993 pouze 500! exemplářů SP pro účely homologace – a např. do USA jich bylo oficiálně exportováno pouze 7.!

Na YZF byly jedny z nejvýkonnějších předních brzd namontovaných na jakémkoli silničním motocyklu. Dvojité kotouče skvěle fungují s šestipístkovými třmeny. U novodobých motocyklů jsou šestipístkové brzdy dnes již běžné, ale YZF byl první sériový motocykl, který se jimi mohl pochlubit jako standard. V roce 1994, YZF prokázala svou jedinečnost a dosáhla svého prvního vážného mezinárodního úspěchu – vítězství na 24hodinovém závodě Bol d’Or v rukou bratrů a bývalých závodníků GP Christiana a Dominique Sarronových.